Жестоки напади изминатово деноноќие во Украина, повредени се цивили

Непријателот извршил и повеќе воздушни напади, меѓу другото и со дронови, па има повредени цивили, јавува украинската државна новинска агенција Ukrinform.net

Прочитајте повеќе

Во Сибир измерени -58 степени Целзиусови

Арктичкото време зафати делови од Русија, а температурата во дивината на Сибир се спушти до …