Денеска и во следните денови затоплување на времето

Денеска и во следните денови затоплување на времето

Во утринските часови од денешниот ден ќе биде постудено, преку денот сончево и потопло со слаб ветер од променлив правец.

И во следните денови ќе преовладува стабилно и сончево време, со пораст на дневните температури кои ќе се движат во интервалот од 17 до 25 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

кацарска

Уставен суд: Кацарска има право да остане на функцијата

Како реакција на тоа што Судскиот совет испратил известување до претседателот на Собранието, дека уставната …