Денеска и за викендот облачно и постудено време со врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, претежно попладне и во јужните делови во земјата каде што ќе има појава на ретки грмежи. Врнежите ќе продолжат и преку ноќта, а во однос на вчерашниот ден температурата ќе биде пониска за неколку степени.

Во деновите од претстојниот продолжен викенд, ќе преовладува променливо облачно и посвежо време, наместа со повремен дожд и услови за ретки грмежи. Врнежите ќе бидат поинтензивни во сабота вечер и во недела преку денот. Максималната температура ќе достигне 21 степен Целзиусов.

 

Прочитајте повеќе

Партиите не можат да се воздржат од политичка злоупотреба на убиствата на Палевски

Во политичката злоупотреба на случајот со двојното убиство се чини дека предничи ВМРО-ДПМНЕ, која преку …