АНАЛИЗА: Побарувачката на станови забавува, дали цените ќе се намалат?

Што ќе се случува во следниот период? Според анализите на Народната банка, повеќе фактори ќе го детерминираат пазарот на недвижности

Прочитајте повеќе

Ковачевски – О’Брајан: Северна Македонија е пред клучен момент да ги осигура европските перспективи

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД …