Сончево време

Денеска и во текот на неделата натпросечно топло за овој период од годината

Денеска ќе се задржи сончево и натпросечно топло време, со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Дневната температура ќе се движи од 12 до 20 степени.

И во следните денови ќе се задржи стабилно и суво време со услови за појава на магла по одделни котлини. Температурите ќе бидат над просекот за овој период од годината и ќе достигнат 19 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Богородица пожар

Затворен граничниот премин Богородица поради пожар, се преземаат мерки за гасење на пожарот

Се преземаат интензивни мерки за гасење на пожарот. Апел до сите граѓани да не се …