Денеска облачно време, во текот на неделата стабилно со ниски утрински температури до -12 степени

Денеска облачно време, во текот на неделата стабилно со ниски утрински температури до -12 степени

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне 11 степени Целзиусови.

Следува период на стабилно време со ниски утрински температури и со умерен, а долж Повардарието и во источните делови, повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе се движи во интервалот од -11 до 2, а дневната помеѓу 5 и 16 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Богородица пожар

Затворен граничниот премин Богородица поради пожар, се преземаат мерки за гасење на пожарот

Се преземаат интензивни мерки за гасење на пожарот. Апел до сите граѓани да не се …