Ducati Panigale V4R против Nissan GT-R од 1622 КС и BMW M5 од 806 КС

Tимот на Carwow на нивниот Јутјуб канал,  спореди забрзување на серискиот мотоцикл Ducati Panigale V4R со два автомобила,  Nissan GT-R од 1622 КС и BMW M5 од 806 КС.

BMW M5 Competition од споредбата го преработи тјунерот Evolve и сега има 806 КС и 950 Nm, а Nissan-от е уште побрутален: силно редизајнираниот GT-R има дури 1622 КС и 1500 Nm максимален вртежен момент, што се бројките што го претвораат во ракета на тркала.

Погледнете го видеото…

Прочитајте повеќе

Трка на забрзување на сите верзии на Lamborghini Aventador

Трка на забрзување на сите верзии на Lamborghini Aventador

Lamborghini Aventador е суперавтомобил направен од Lamborghini. Тој го замени претходниот модел Lamborghini Murciélago. Името …