Гардијан: Вучиќ е автократски националист чии политички инстинкти се исковани во ерата на Милошевиќ

Гардијан: Вучиќ е автократски националист чии политички инстинкти се исковани во ерата на Милошевиќ

Во однос на тоа каде лежат инстинктивните симпатии на владата, премиерката Ана Брнабиќ ѝ се заблагодари на Русија што обезбедила наводни докази дека протестите биле оркестрирани од Запад. Навестувањата за обновен регионален конфликт ветуваат дека ќе наметнат построг став во Брисел и во Вашингтон, пишува британски Гардијан

Прочитајте повеќе

Венко Филипче во Кавадарци

Д-р Венко Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200 луѓе дневно, лице в лице се гради довербата

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем …