Messi

Гинисов рекорд: Најлајкувана објава на Instagram е фотографијата на Messi со пехарот од Светскиот куп во фудбал

Објавата на фудбалската суперѕвезда, сега победник на Светскиот куп Lionel Messi стана најлајкуваната објава на Инстаграм, со над 58 милиони лајкови.

Messi, кој го игра својот клупски фудбал во Парис Сен Жермен во Франција, беше талисман на Аргентина бидејќи тие по трет пат го подигнаа пехарот на Светскиот куп во фудбал во неделата, по победата над Франција на пенали.

Објавата со која Меси го обезбеди овој рекорд има неколку негови слики како го држи познатиот трофеј на Жил Риме, како и слики на кои слави со соиграчите.

@world_record_egg беше претходниот рекордер на оваа титула, со 55,7 милиони лајкови кога последен пат беше потврдена од Гинисовата книга на рекорди.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

Прочитајте повеќе

Македонската изворна музичка ризница претставена во Рим на манифестацијата „Ден на Светите Кирил и Методиј“

Македонската изворна музичка ризница претставена во Рим на манифестацијата „Ден на Светите Кирил и Методиј“

Со концерт на Националната установа Камерен оркестар на Битола и солистката Нада Талевска-Спасовска,  во салата …