Голема полициска акција во Струга, уапсени дваесетина лица

Голема полициска акција во Струга, уапсени дваесетина лица

Како што јавува Канал 5, во тек е голема полициска акција во Струга, во која се уапсени дваесетина лица,

Според очевидци, полициски екипи апсат осмничени за криминал во Струга, низ целиот град, некои од нив добро познати на стружани.

Од МВР потврдуваат дека е во тек полициска акција, но детали најавуваат по нејзиното завршување.

Прочитајте повеќе

СДСМ: ДПМНЕ сака да не врати назад во времето на Хунзите и „Скопје 2014“

СДСМ: ДПМНЕ сака да не врати назад во времето на Хунзите и „Скопје 2014“

Соопштение за јавност на СДСМ Ништо не е променето во ДПМНЕ. На митинзите на ДПМНЕ …