Интензивни руски воздушни напади на Киев и Харков

Интензивни руски воздушни напади на Киев и Харков

Киев бил нападнат со преку 30 руски проектили, локалната управа јавува за повеќе ранети лица. Продолжуваат борбите во регионот на Харков и на Белгород во Русија.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Страв и фрустрација во Иран по нападот врз Израел

Страв и фрустрација во Иран по нападот врз Израел

Светските лидери го осудија големиот ирански напад врз Израел, а многу Иранци се загрижени дека …