(ИНТЕРВЈУ): Кашиковски за случајот „Комунална хигиена“: Мазнева мора да ги почитува одлуките на инспекторатот

(ИНТЕРВЈУ): Кашиковски за случајот „Комунална хигиена“: Мазнева мора да ги почитува одлуките на инспекторатот

Бидејќи директорката Мазнева не реагира на наредбата на инспекторатот, а ниту на Управниот одбор, ние ќе продолжиме да ги користиме сите законски мерки и 100 отсто сум сигурен дека отпуштените работници ќе се вратат на работа, вели во интервју за Порталб.мк Стојанче Кашиковски, раководител на Синдикатот на СУТКОЗ

Прочитајте повеќе

СДСМ: ДПМНЕ сака да не врати назад во времето на Хунзите и „Скопје 2014“

СДСМ: ДПМНЕ сака да не врати назад во времето на Хунзите и „Скопје 2014“

Соопштение за јавност на СДСМ Ништо не е променето во ДПМНЕ. На митинзите на ДПМНЕ …