Избрани твитер статуси

Најдобрите твитер статуси од МК Твитосфера.

Избрани твитер статуси

Твитер статус

‘Идејата за тоа – кој си, ти е дадена; дадена од оние кои и самите немаат поим – кои се.’ Ошо *Ова ми е пресмешно :))) и многу добро! — leonidspar (@leonidspar1) July 12, 2017 Смрт или слобода брате Питу?! Ребро од бизон, попечено — i999y (@i999y) July 13, 2017 …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Исус мош одил по вода, ама г.г. Стефан лета по неа. — Канта Сирење (@SuperExtraBonus) July 5, 2017 Уште два-три земјотреси и трасата на автопатот сама ќе се намести — Dimko (@ddimkooooo) July 3, 2017 Дојди чедо мое, дедо да ми те повози со јахтата, ќе слушаме поп музика. — …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Скопје е безбедно, нема шанси некој со камион како во Ница да напрај атентат, ќе пропадни на првите семафори — Џони Тапиа (@cile_ciki) June 6, 2017 Чаирски Ифтар #Албанци #Македонци #Турци #Бошњаци pic.twitter.com/XXMjPAlCIt — Убавицата на Ѕверот (@viki_kvikii) June 6, 2017 Не сте НОР-МАЛ-НИ! Со БТ таблици со сѐ. pic.twitter.com/u3TB2IA3Vf …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Маж го промени полот во операција која траеше 5 часа. Сега доаѓа најтешката операција: промена на полот во личната карта која трае 5 месеци. — Канта Сирење (@SuperExtraBonus) June 4, 2017 Европа е толку голема, што кога во Лондон е 12:00 часот, во Македонија е 1991 година — Троа полудена …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Стајте црвена лента пред Идризово, сам ќе отиде. — Ана Ресана (@AnaFiljana) June 1, 2017 Проблем било што министерот за култура бил со суканици. Оки дечки, имавме министерка со бркови , значи calmate :))) — Јана (@janagochevska) May 29, 2017 Со кого сме си имале работа 🙂 pic.twitter.com/ozkGz7w4BE — Nikola …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Македонија, единствена земја со 3 премиери: – Екс – глуми актуелен. – Иден – го третираат како актуелен. – Актуелен – никој не го рецка. — Биби (@The_BB_) May 24, 2017 Папата у три дена ќе ги виде Трамп и Иванов. Тај човек треба да се прогласе за светец уште …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Барајте си дечко со добра меморија пошо еве дечкото од другаркава заборавил да и каже дека се верил. — КикиРитка (@Kiki_Ritka) May 24, 2017 Што е антички, денес сте Словени, а? — Lena Petroff (@L_Petroff) May 24, 2017 Цел на борбата, не е да се порази непријателот, туку да се …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

ставила на телефонот да и се отклучува со препознавање на лице, избришала шмината и сега го носи на декодирање — Phoenix (@DaTaaSum) May 20, 2017 Да бидеме на чисто. Ако низ ТРАНСПАРЕНТНА постапка се докаже нелгално финансирање на ВМРО тоа ќе значи нејзино бришење од судски регистар — Сплинтер (@sinisa_goliOtok) …

Прочитајте повеќе »