Избрани твитер статуси

Најдобрите твитер статуси од МК Твитосфера.

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Да ти објаснам преку тема што ти е блиска. Ако од членство во управни одбори добиваш 240.000 денари месечно и после ти симнат 2/3. Ти остануваат 80.000 или 81.000 денари? — Aleksandar Tortevski (@atortevski) October 20, 2018 да се паметни сега да легализираат проституција па етно село да го направат …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Она прекрасно чувство кога скроз ќе заборавиш дека си купил вакво нешто пред 3 години, син ти некогаш го џитнал во купатило и ти несакајќи налетуваш на него барајќи нешто друго. Ти ебам и деца и гумени пајаци и све, срцево низ нос ми излезе. pic.twitter.com/OAto6p9t3y — Муарко (@Muarko) August …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Во Стокхолм направиле билборд кој кашла кога некој ќе помине со цигара до него.Кај нас да направат такво нешто сигурен сум дека ќе се соберат околу него пушачи и намерно ќе му дуваат додека не се расипе. — Ќељавиот со Брадата (@bobi_c4) July 30, 2018 Домот 25 мај е минато, …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Ќе бидеме држава кога Јавното Обвинителство ќе почне да работи во рилтајм, односно ќе почне да ги гони тие што направиле криминал сега одма, а не кога ќе се смени власта да ги гони претходните. — Миле Паника (@Mile_Panika) July 22, 2018 “Тетово добива нов театар за 40 милиони евра”. …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Во Јапонија весник кој после читање го ставате во земја, го полевате со вода и за неколку недели имате растенија. Во Макеоднија уште се учиме дека ѓубре се фрла во канта за отпад. pic.twitter.com/dm0ROqtB6j — Александра (@filipova_a) July 5, 2018 РАБОТА НА ПАТАРИНА, 35.000 денари плата. Ако веќе не воведуваме …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Сакале признале или не, Македонија никад не изгледала потажна и побезнадежна. У времето на Груевски оптимистички се надевавме дека ќе биде поарно кога ќе си замине. Сега ни тоа го немаме. — Кеисуќе Мијаѓи (@M_R_Miyagi) February 17, 2018 Мајцата шо ја носеше Ивона со “јас не сум А1 јас плаќам …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

“Груевски се лути на ДИК“. Тоа е како да се лутеш на лењиро коа си го измереш. — Канта Сирење (@SuperExtraBonus) October 19, 2017 АЛУМИНАТИ — VRafajlovski (@vrafajlovski) October 19, 2017 Ми стига смс од жена ми: -Ќе ме собереш ли од работа -Неможам жена ми ќе ја зимам Еве …

Прочитајте повеќе »