Избрани твитер статуси

Најдобрите твитер статуси од МК Твитосфера.

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Имам јас упознаено мажи ко циклонов со најавуење ко ќе дое партали ќе праи, тоа хаоси, тоа чуда…и ништо. — Ina (@mnogufina) May 14, 2019 Како ви е на работа во банка? 😄 pic.twitter.com/X9Simr6umH — Natasha (@Boychenn) May 16, 2019 Син ми (6) прави беља. Ќерка ми (11) го кара. …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Става девојка ми слика сама, добива 300 лајкови. Става слика со мене, добива 80 лајкови. Тие 80 сте поканети на свадба! — Банкаришче (@branchella) May 4, 2019 Голема победа за нашата држава, резултат на обединувањето и заедништвото. Благодарам за поддршката и довербата! Ќе бидам претседател од кој нема да се …

Прочитајте повеќе »

Твит на денот

Твит на денот

Им благодарам на пријателите од Германија и Франција што ги препознаа подвизите кои ги презедовме како врвен придонес за балканската и европската стабилност. Нашата посветеност не запира тука, европската идеја за сојузништво на диверзитетот бара постојана грижа за себе и другиот. pic.twitter.com/zIycSJ3yW5 — Зоран Заев (@Zoran_Zaev) April 30, 2019

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Факт: Aутистите имаат чувства. Факт: Aутистите имаат очекувања. Факт: Aутистите имаат надежи. Факт: Aутистите имаат црвена крв. Факт: Аутистите имаат способности. Импресионирани од просечноста не сакате ни да помислите дека овие факти постојат. — Mimi (@imimnone) March 20, 2019 Најважно е да имаш барем една личност која ја препознава твојата …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Која црква беше последната шо донираше пари за некое болно дете? — Ристо Разбираш (@luck15c) October 31, 2018 Да прашам нешто: Ако ракијата се прави од сливи, виното од грозје, пивото од хмељ, мастиката од анасон, вискито од јачмен… Јас пијаница ли сум или веган? — Подлизурка (@podlizurka) November 1, …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Од мицкоски научив дека со 500 евра асистентска плата можеш да купиш 5 хидроцентрали, а од мијалков научив дека со 1000 евра плата од мвр можеш да ја купиш пола Македонија. Чест е да се учи од вакви великани, супер мотивација за секој млад и амбициозен човек… — Ранко (@Srbak) …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Сашо Мијалков би бил одличен тандем со Љубе као советник за странски инвестиции. — Миле Паника (@Mile_Panika) October 23, 2018 Уствари ја се дебелам од дорамнување на криво исечен кашкавал. — Ленка (@e_soleva) October 24, 2018 Суштината на партиското дејствување кај нас одамна се сведе на обезбедување работа, фотеља, пари, …

Прочитајте повеќе »