Избрани твитер статуси

Најдобрите твитер статуси од МК Твитосфера.

Твитер статус на денот

Твитер статус

Антимакедонските дувла поседувани од унгарски газди и финансирани со унгарски пари: Алфа Република Курир Лидер Нетпрес Денешен Економски Вистина pic.twitter.com/9uh0oRafbM — Sveste tese (@sveste_tese) April 22, 2020

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Избрани твитер статуси

Изгледа гз папир купуваа луѓево заради прашањата на овој од инфомакс. — Миле Паника (@Mile_Panika) March 19, 2020 Еее оваа брука беше кандидат за претседател.. кандидат за П Р Е Т С Е Д А Т Е Л 🤦‍♀️ pic.twitter.com/slsNey4jy3 — Dangerous (@rsmsdsm) March 18, 2020 bad guy николовски александар: …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Избрани твитер статуси

Атиџе е насекаде, драги скопски снегулки. Продава чаеви седната на пластично столче пред пазарите но не ги забележувате и не купувате. Се вози до вас во јсп ама ја судите за изглед и испитувате кога е последно бањата. Чека ред за доктор во истата чекална но не би и дале …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Избрани твитер статуси

Тешки кривични дела застаруваат за пар години, само твојот долг од 12 денари кон Телеком од 1998ма не застарува и сега е веќе 76.355 ден. — Ѓурѓа (@pilula12) September 18, 2019 Сеад Кочан – болен, не можел в затвор Боки 13 – болен, тешко му е во притвор Камчев – …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Мало потсетување на тоа каква вонземска архитекура имаме. pic.twitter.com/VHa3huOerA — Флојд 🚘🏁🎶🖖💻 (@flojd750) July 22, 2019 Правиме оставинска во суд повикани цела фамилија што сме живи на хартија и доаѓа родата од село кој светкави панталони кој апликција орел на кошулата си викам зоќи вреди ли да јадеш срам за …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Има еден период од детството што го памтам како исклучително весел пошто секој ден имаше пржени компири за ручек. Мајка ми го памти као најцрн период пошто биле останати без работа со вреќа компири и две мали деца. Сакам да кажам, мамо you did great. — Мозолче (@mozolche) July 2, …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

Денес бура немаше, но зато имаше оган бои над Охридско Езеро 🌅🌄😎 pic.twitter.com/ZTZpzoDKes — Stojan Stojanovski2S (@Stojan2s) June 20, 2019 Што би рекол Тошо – „Не ми е криво што не ебат, криво ми е што почна да ми се прави ќеиф“. — Миле Паника (@Mile_Panika) June 20, 2019 Ја …

Прочитајте повеќе »

Избрани твитер статуси

Твитер статус

We won the Jury voteeeeeeee! ❤❤❤❤❤❤🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰 — Tamara Todevska (@TamaraTodevska) May 22, 2019 Ааа, ќе почиња изгледа … pic.twitter.com/RoKtnrXJEP — Миле Паника (@Mile_Panika) May 22, 2019 Алармантно: на игралиштето од карши има две деца што се викаат Ѓорѓи и Диме. Повторувам, Ѓорѓи и Диме, а не Александријан и Маркоаурелијан. Што …

Прочитајте повеќе »