Ковачевски: Прилепчани ги срушија сите лажни анкети на ДПМНЕ и ја најавија двојната изборна победа на СДСМ

Ковачевски: Прилепчани ги срушија сите лажни анкети на ДПМНЕ и ја најавија двојната изборна победа на СДСМ

„Почитувани прилепчани,

Вашето вечерашно присуство во олкав број, е потврда дека огромниот број на потписи кои ги дадовте за Стево Пендаровски, не биле случајност. И во неделата, а уште повеќе вечерва, ги поништивте сите лажни анкети на ДПМНЕ и на најдобар начин ја најавивте двојната победа на претстојните претседателски и парламентарни избори.

Граѓаните на Прилеп и на Република Северна Македонија сакаат својата татковина да ја видат како дел од големото европско семејство, како членка на Европската Унија. Затоа, на 8 мај Стево Пендаровски ќе победи на претседателските избори, а на 9 мај, СДСМ и Коалицијата ќе ја формираат новата Влада“, истакна во своето обраќање претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, на вечерашното отворање на промотивниот штаб на ОО на СДСМ Прилеп.

Прочитајте повеќе

Кети Стевананџија: Реконструирано „крушевското џаде“, Владата на СДСМ прави за Прилеп повеќе отолку градоначалникот Јовчески

Кети Стевананџија: Реконструирано „крушевското џаде“, Владата на СДСМ прави за Прилеп повеќе отолку градоначалникот Јовчески

Прес-конференција на Кети Стевананџија, член на Извршниот одбор на СДСМ – Прилеп Почитувани, Владата предводена …