Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ нема да има министри во техничката влада ако не ја гласа

Кога се учествува во влада, тоа значи дека таа влада треба да се поддржи. Ако не гласа, сметам дека тие места треба да останат празни, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски откако од ВМРО-ДПМНЕ најавија дека ќе предложат свои кадри за техничката влада, но ќе гласаат воздржано

Прочитајте повеќе

Влада

Уставните измени ќе ја кројат владината коалиција

Според Таравари, тенденција на Курти и Рама била заедничка листа на сите партии на Албанците, …