Москва прогласи победа на „изборите“ во источна Украина

Москва прогласи победа на „изборите“ во источна Украина

Партијата на Кремљ, Единствена Русија, победи на „изборите“ во четирите региони во источна Украина анектирани од Русија. Ова го соопшти руската изборна комисија. Сепак, постојат значителни сомнежи дали гласањето беше фер

Извор: DW

Прочитајте повеќе

трамп

Три дена по обидот за атентат на Доналд Трамп, сè уште не се познати мотивите на напаѓачот

Засега нема е јавно обелоденето дека напаѓачот оставил некакви написи, писмо за самоубиство, пост на …