По пожарите, Грција сега под закана од катастрофални поплави

По пожарите, Грција сега под закана од катастрофални поплави

Масовни врнежи од дожд во Грција значително го намалија ризикот од пожари кои ја пустошеа земјата во текот на летото. Но, експертите сега предупредуваат од можни катастрофални поплави.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Мицотакис

Мицотакис: Опасна е селективната примена на „Преспа“

Селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ги поткопа напорите за решавање на други отворени …