Пренасочување на сообраќајот кај Градско во правец кон Гевгелија

Пренасочување на сообраќајот кај Градско во правец кон Гевгелија

Поради изведување на градежни работи на експресниот пат од Градско до Дреново, денеска од 9 до 18 часот, сообраќајот на автопатот Е-75 во правец кон Богородица кај клучката Градско, ќе биде пренасочен на другата коловозна лента, соопштуваат од АМСМ.

Од АМСМ препорачуваат прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата.

Прочитајте повеќе

сончево со облаци

Продолжува периодот на нестабилно време со пороен дожд и грмежи

Денеска ќе се задржи сончево и топло време, со мала до умерена облачност. Попладне ќе …