Претпладне сончево, попладне дожд

Во нашата држава времето денеска ќе биде сончево, со мала до умерена облачност. Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи и услови за изолирана појава на град. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, а температурата ќе се движи од 15 до 25 степени Целзиусови.

 

Прочитајте повеќе

Ковачевски од Министерскиот совет на ОБСЕ: Северна Македонија е за инклузивен и отворен дијалог, заснован на принципите на мултилатерализмот

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска се обрати и го отвори 30-от Министерски совет на …