Продолжува периодот на стабилно време

Продолжува периодот на стабилно време

До понеделник продолжува периодот на стабилно време со зголемена променлива облачност. По котлините и понатаму ќе има појава на магла со променлив интензитет и таму температурата преку денот ќе биде пониска. Од понеделник преку денот ќе дува слаб до повремено умерен претежно југозападен ветер.

Минималната температура ќе се движи од -4 до 0, а максималната од 8 до 16 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Филипче на Сител

Филипче: Додека оперирам специјализантите најмногу учат со мене (ВИДЕО)

Многупати досега д-р Венко Филипче зборувал за поддршката што им ја давал на своите помлади …