Проруската партија на Вулин почна иницијатива за приклучување на Србија во БРИКС

Проруската партија на Вулин почна иницијатива за приклучување на Србија во БРИКС

Одлуката би била донесена по широка расправа и спроведен референдум, предвиделе предлагачите – двајца пратеници на ДнС, кои се дел од пратеничката група на Српската напредна партија (СНС)

Извор: МЕТА

Прочитајте повеќе

Мицотакис

Мицотакис: Опасна е селективната примена на „Преспа“

Селективното спроведување на Договорот од Преспа ќе ги поткопа напорите за решавање на други отворени …