САД не сакаат да испорачуваат оружје за голем напад на Рафах

САД не сакаат да испорачуваат оружје за голем напад на Рафах

Американскиот претседател Џо Бајден се закани со натамошно ограничување на испораката на воена опрема за израелската армија во случај на голема воена офанзива во Рафах.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

обвинителство

OJO покрена истрага против две лица за противзаконито влијание

Основното јавно обвинителство (ОЈО) отвори истражна постапка против активен врховен судија и уште едно лице …