СДСМ: Николовски шири лаги, ДПМНЕ нема понуда за граѓаните

СДСМ: Николовски шири лаги, ДПМНЕ нема понуда за граѓаните

Реакција на СДСМ на лагите изнесени од Александар Николовски

Познатиот извор на лажни вести и невистини, Александар Николовски штанца лаги и сее магла затоа што Мицкоски го загуби ТВ дуелот од Ковачевски.

Граѓаните гледаат кулминација на нервозата коишто ја манифестираат претсатвниците на ДПМНЕ додека нивната кандидатка никаде ја нема.

ДПМНЕ немаат понуда пред граѓаните ниту план за иднината, немаат што да им кажат на граѓаните. А немаат ниту поддршка од граѓаните на празните митинзи.

Затоа се нервозни и се обидуваат да ја сменат темата.

СДСМ нема да се занимава со нивните лаги. СДСМ, Ковачевски, Пендаровски имаат јасен план и визија за европска иднина и тоа го претставуваат пред граѓаните.

Прочитајте повеќе

Меѓународниот кривичен суд побара апсење на Бенјамин Нетанјаху и лидерот на Хамас

Меѓународниот кривичен суд побара апсење на Бенјамин Нетанјаху и лидерот на Хамас

Меѓународниот кривичен суд ги обвинува лидерите на Израел и Хамас за воени злосторства и злосторства …