СДСМ: Откако ги призна средбите со Палчо, Мицкоски да одговори што договарале

Соопштение за јавност на СДСМ

Мицкоски јавно ги призна средбите со Палчо, откако со денови молчеше и избегнуваше да одговори дали се среќавал со Љупчо Палевски, осомничен за убиствата што ја згрозија јавноста.

Палевски, како што е познато, беше близок соработник на режимот на ДПМНЕ, јавно го поддржуваше Мицкоски, но и нивниот коалициски партнер Левица.

Тие заедно беа дел и од насилните протести со гилотини и мотолови коктели пред Собранието против Францускиот предлог.

Заедно, со ДПМНЕ и Левица, како дел од Бојкотирам беа против против членството во НАТО.

Мицкоски треба да одговори, што разговарал и договарал на средбите со Палевски?

Прочитајте повеќе

Ковачевски: Со мерката младински додаток на СДСМ, плус 3.000 денари месечно во џебот на секој млад човек

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, денеска ја посети компанијата „Киел Македонија“, во ТИРЗ зоната во …