Што да се прави со победата?

Што да се прави со победата?

Клучната работа не е што ќе прави СДСМ со поразот, туку што може да се очекува од враќањето на власт на ВМРО-ДПМНЕ и зошто Преспанскиот договор се појави на масата.

Пишува Љупчо Поповски

Извор: DW
Целиот текст ТУКА

Прочитајте повеќе

обвинителство

OJO покрена истрага против две лица за противзаконито влијание

Основното јавно обвинителство (ОЈО) отвори истражна постапка против активен врховен судија и уште едно лице …