Смртоносна автобуска несреќа во Венеција

Смртоносна автобуска несреќа во Венеција

Тешка автобуска несреќа во Венеција ја потресе Италија. Автобусот излетал од надвозник во Венеција и се запалил. Во несреќата загинаа најмалку 21 лице а има и бројни повреди, некои од нив потешко.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

обвинителство

OJO покрена истрага против две лица за противзаконито влијание

Основното јавно обвинителство (ОЈО) отвори истражна постапка против активен врховен судија и уште едно лице …