Сончево време со ниска утринска температура

Сончево време со ниска утринска температура

Претпладне, особено во северните и источните делови од земјата, ќе биде променливо облачно, а во останатите делови, особено попладне, ќе преовладува сончево време. Наутро ќе биде посвежо, а преку денот ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 12 до 24 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Владините лопати се фрлаат и на 40 степени

Топлото време и екстремно високите температури не беа пречка премиерот и повеќе владини и локлани …