Сончево време со ниска утринска температура

Претпладне, особено во северните и источните делови од земјата, ќе биде променливо облачно, а во останатите делови, особено попладне, ќе преовладува сончево време. Наутро ќе биде посвежо, а преку денот ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 12 до 24 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Министерството за правда ја започна постапката за екстрадиција на Љупчо Палевски од Турција

Соопштение од Министерството за правда по однос на барањето за екстрадиција на Љупчо Палевски од …