Судењето на Палевски во Турција е завршено, се очекува екстрадиција

Министерот за правда Кренар Лога од неговиот турски колега добил информација дека се очекува да завршат административните процедури, а потоа Палевски да биде екстрадиран во нашата држава

Прочитајте повеќе

Средба Битиќи – Смит: Обединетото Кралство и Северна Македонија имаат одлични економски односи и голем потенцијал за развој

Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања, координација со економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи …