Џафери: Тие што ме критикуваат нека се погледнат во огледало

Премиерот на техничката Влада Талат Џафери во интервју за Дојче Веле говори за превирањата во владата, проблемите со патните исправи, критиките дека е „дезертер“ и пушењето во Собранието…

Извор: DW
Целото интервју ТУКА

Прочитајте повеќе

Бочварски: Инвестираме 20 милиони евра за изградба на патниот правец Извор – Гарски Мост, ги поврзуваме Дебар и Кичево

Претседателот на Владата, Талат Џафери, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, заменик министерот за …