несреќа

Тешка сообраќајна несреќа кај Евзони, се судриле автомобил и автобус со српски туристи

Во автобусот имало 78 патници, а во автомобилот четири лица

Прочитајте повеќе

Совет на Европа: За да нема конфликти, земјите од екс-Југославија да се справат со ужасите од минатото

Минатата недела, украинскиот претседател Володимир Зеленски предупреди дека Владимир Путин планира да поттикне обновен конфликт …