Топлото време продолжува и за време на викендот

Сончевото време и високите температури невообичаени за овој период од годината, продолжуваат и во деновите од викендот. Денеска и утре во текот на денот ќе преовладува релативно топло време, со слаб ветер од северен правец. Во текот на ноќта и утринските часови, минималнaта температура ќе се спушти до 3 степени над нулата, додека највисоката дневна ќе достигне 29 степени.

Прочитајте повеќе

Партиите не можат да се воздржат од политичка злоупотреба на убиствата на Палевски

Во политичката злоупотреба на случајот со двојното убиство се чини дека предничи ВМРО-ДПМНЕ, која преку …