ВМРО-ДПМНЕ бара одговорност, СДСМ бара оставка од Мизрахи

Пратениците од СДСМ побараа оставка од претседателката на Комисијата, Рашела Мизрахи, која ја лоцираше политичката одговорност кај ексминистерот Венко Филипче

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Вакцини

Дали на Македонија и се заканува и епидемија на морбили?

Големиот процент на невакцинирани деца ја враќа опасноста од ширење на заразни болести. СЗО предупредува …