Во деновите од викендот стабилно и сончево време

Во деновите од викендот стабилно и сончево време

Од денеска до вторник, како и во првите два дена од следната седмица ќе преовладува стабилно и сончево време, со појава на мала до умерена облачност. Утринските температури ќе бидат пониски, дневните во постепен пораст и ќе се движат во интервалот од 20 до 27 степени Целзиусови.

Нови врнежи се очекуваат во среда кон крајот на денот.

Прочитајте повеќе

еу знаме

Клучна поддршка од ЕУ во борбата против пожарите во Северна Македонија

ЕУ отсекогаш била тука за Северна Македонија во тешки времиња. Нашата брза и суштинска помош …