Погребот на кралицата Елизабета Втора

ВО ЖИВО: Погребот на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Рано утрово започна церемонијата на погребот на кралицата во Лондон

На следниот линк можете да го проследите преносот во живо на Јутуб каналот на Кралското семејство.

Прочитајте повеќе

Денеска умерено облачно, од утре нов влажен бран

Денеска умерено облачно, од утре нов влажен бран

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Кон крајот на денот и во текот …