Погребот на кралицата Елизабета Втора

ВО ЖИВО: Погребот на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Рано утрово започна церемонијата на погребот на кралицата во Лондон

На следниот линк можете да го проследите преносот во живо на Јутуб каналот на Кралското семејство.

Прочитајте повеќе

(ВИДЕО) Катастрофа во Индонезија: Најмалку 174 лица загинаа во немирите после завршувањето на фудбалски натпревар

Најмалку 174 лица загинаа а преку 200 се повредени во немирите што се случија во …