Вооружен масакр со многу жртви во Мејн

Во напад со огнено оружје во Луистон, во американската сојузна држава Мејн загинаа голем број луѓе а десетици други се повредени. Според полицијата, осомничениот напаѓач сѐ уште е во бегство.

Прочитајте повеќе

Три бебиња жртви на рускиот напад со дрон во Одеса, прогласен е ден на жалост

Андриј Костин, генерален обвинител на Украина истакна дека во близина нема воен објект, нарекувајќи го …