За викендот натпросечно топло, од среда дожд и опаѓање на температурата

За викендот натпросечно топло, од среда дожд и опаѓање на температурата

До почетокот на следната седмица ќе се задржи сончево и топло време, со мала до умерена локална облачност и температури до 30 степени Целзиусови.

Од среда се очекува значителна промена на временската состојба, проследена со зголемена облачност, врнежи од дожд, локална појава на грмежи, засилен ветер и опаѓање на температурата.

Прочитајте повеќе

Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе пополнува дупки во локалните буџети

Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе пополнува дупки во локалните буџети

Милијарда евра за четири години, односно 250 милиони евра годишно од државната каса ќе добијат …