Захариева: И Софија и Скопје губат од лошите односи

Захариева: И Софија и Скопје губат од лошите односи

Поранешната шефица на бугарската дипломатија, Екатерина Захариева вели дека Софија и Скопје треба да отворат нова страница во односите.

Извор: DW

Прочитајте повеќе

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Во акција уапсени 17 припадници на затворска полиција

Седумнаесет припадници на затворската полиција се уапсени во голема полициска акција, информираат од Обвинителството за …