зеленски

Зеленски планира да се сретне со Бајден, нови руски напади врз Украина

Зеленски последен пат го посети Вашингтон во декември 2022 година. Потоа се состана со Бајден и се обрати во двата дома на Конгресот

Прочитајте повеќе

Трамп пред суд: Прв кривичен процес против екс-претседател

Трамп пред суд: Прв кривичен процес против екс-претседател

За првпат во американската историја денеска почнува кривичен судски процес против еден поранешен американски претседател. …