Денеска и за викендот сончево и многу топло време

Времето денеска ќе биде претежно сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 31 до 39 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Идентично време не’ очекува и во деновите од викендот, кога максималната температура ќе се искачи до 37 степени Целзиусови.

Прочитајте повеќе

Ковачевски нема да има средба со Лавров

Премиерот Ковачевски истакна дека секоја земја на свој начин испраќа порака за неоправданата агресија на …