Илјадници украински деца се однесени во Белорусија, покажува истражување на универзитетот Јеил

Многу од децата биле изложени на политичко и културно образование, како и воена обука за да им служат на политичките интереси на Белорусија и Русија

Прочитајте повеќе

Бајден

Бајден сака реизбор само за да го спречи Трамп

Мотивот на Џо Бајден да се кандидира за втор претседателски мандат и покрај критиките за …