Почина актерот Метју Пери, ѕвездата од серијата „Пријатели“

Во моментов нема сомнежи за кривично дело, но инцидентот е под истрага на Одделот за грабежи и убиства на полицијата во Лос Анџелес

Прочитајте повеќе

60 години од атентатот врз Кенеди: Поблиску до вистината?

Со децении, филмаџиите и писателите се обидуваа да ја откријат вистината зад атентатот на Џон …