Претпладне облачно, попладне нестабилно со пороен дожд

Времето денеска: претпладне мала до умерена облачност, попладне облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, некаде и во вид на невреме. Максималната температура ќе достигне 33 степени, а УВ индексот ќе изнесува 8.

Прочитајте повеќе

Партиите договорија датум за избори: на 24 април прв круг претседателски, на 8 мај парламентарни и втор круг претседателски избори

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, даде изјава по лидерската средба што се одржа на негова …