Претпладне топло, попладне пороен дожд и грмежи

Денеска во текот на претпладневните часови, времето ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност, проследена со пороен дожд и грмежи. Максималната температура ќе достигне 38 степени, а УВ индексот 8.

Прочитајте повеќе

Ковачевски од Министерскиот совет на ОБСЕ: Северна Македонија е за инклузивен и отворен дијалог, заснован на принципите на мултилатерализмот

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски денеска се обрати и го отвори 30-от Министерски совет на …