Прв ден од ФИС Ролер ски купот „Тоше Проески“

Прв ден од ФИС Ролер ски купот „Тоше Проески“

Резултати од денешната трка на ФИС Ролер ски купот „Тоше Проески“ во должина од 1,2 километри:

Мажи:

 1. Милосавлевиќ Милош (Србија)
 2. Јада Ставре (Северна Македонија)
 3. Чолиќ Милош (Босна и Херцеговина)
 4. Анастасијадис Ѓорѓиос (Грција)
 5. Андониадис Ангелос (Грција)
 6. Серафим Аргирис (Грција)
 7. Лопатиќ Стефан (Босна и Херцеговина)
 8. Крстески Дарко (Северна Македонија)

Жени:

 1. Илиќ Ања (Србија)
 2. Ладопулу Параскеви (Грција)
 3. Кускук Сања (Босна и Херцеговина)
 4. Војуновиќ Анастасија (Србија)
 5. Јанаковите Стилијани (Грција)
 6. Тодорска Викторија (Северна Македонија)
 7. Тита Нефели (Грција)
 8. Даноска Михаела

ФИС Ролер ски купот продолжува во 18 часот, со полагање на цвеќе на гробот на Тоше Проески и свечено отворање на настанот во спомен куќата „Тодор Проески“.

Утре од 9 часот следуваат трките на 12 километри за мажи, 6 за жени, 3 за деца до 14 години и 2 километра за деца до 12 години.

Заради натпреварот, во сабота и недела патниот правец Крушево- Кривогаштани ќе биде затворен од 9 до 11 часот.

Прочитајте повеќе

Царинска управа колаж медикаменти

Царинска управа: Спречен шверц на 1,7 тони медикаменти штетни по здравјето на граѓаните

Царински службеници на влез на Меѓународен Аеродром Скопје спречија шверц на 1,7 тони медикаменти, Силденафил …