дожд врнежливо време

Врнежливо со пороен дожд, во текот на неделата стабилно и посвежо време

Во утринските часови од денешниот ден ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, кои претежно на исток и југоисток ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Преку денот ќе биде значително посвежо и ќе дува умерен до силен северен ветер со брзина над 60 км/час, најизразен во горниот тек на Повардарието и западните делови.

Утре ќе преовладува умерено облачно време со услови за локален слаб до умерен дожд, со услови за појава на ретки грмежи во западните и јужните делови од земјата. Во деновите потоа ветерот ќе ослабува и ќе се задржи стабилно, но посвежо.

Прочитајте повеќе

полиција полицајци

Двајца полицајци се сомничат дека примиле поткуп за да не констатираат сообраќаен прекршок

Тие се сомничат дека на 04.07.2024 околу 23.00 часот на ул.„Даме Груев“ во Скопје, при …