И денеска сончево и топло време

И денеска сончево и топло време

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло, со умерена облачност во западните и јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.И денеска сончево и топло време Tемпературата ќе се движи од 29 до 36 степени, а УВ индексот ќе изнесува 9.

Прочитајте повеќе

кацарска

Уставен суд: Кацарска има право да остане на функцијата

Како реакција на тоа што Судскиот совет испратил известување до претседателот на Собранието, дека уставната …