Конечно пристигна заладувањето, денешната максимална температура ќе изнесува 30 степени

Конечно пристигна заладувањето, денешната максимална температура ќе изнесува 30 степени

Во утринските часови од денешниот ден времето ќе биде променливо облачно, а во северните делови со услови за локален дожд. Преку денот сончево со мала до умерена облачност, ветровито и значително посвежо. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено изразен долж Повардарието и во источните делови.

Максималната температура ќе достигне 30 степени Целзиусови, а УВ индексот 8.

Прочитајте повеќе

Платата на премиерот е 140.450 денари, а на министрите по 115.540 денари

Платата на премиерот е 140.450 денари, а на министрите по 115.540 денари

Владата јавно ги објави платите на претседателот на Владата, како и на министрите. Според објавените податоци, највисока …